3M BP173W9B, 17.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 17.3" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display diagonal (metric) | 17.3" (43.9 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Limits viewing angle | 60° |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Blue light filter | Yes |
| Compatibility | for 17.3" Laptop |
| Width | 15.1" (383 mm) |
| Height | 8.46" (215 mm) |
| Width (imperial) | 15.1" |
| Height (imperial) | 8.5" |
Data sheet
Specific References
Reference: W128781436
Brand: 3M
Reference: IPAD PRO 13_ 2024, D70905
Brand: eSTUFF
Reference: PF27.0W9, PF270W9B, ASF27W9EU, 98044054363, 626491, K60729WW, MS
Brand: eSTUFF
Reference: W128163571
Brand: 3M
Reference: W128279166
Brand: 3M
Reference: PF125W9E
Brand: eSTUFF
3M BP173W9B, 17.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle