| Hot-swap | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Auto MDI/MDI-X | No |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Networking standards | IEEE 802.3z |
| SFP transceiver standard | LH/LX |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1355 nm |
| Power consumption (typical) | 1.5 W |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: SFP-OC48-IR1
Marca: Lanview
Riferimento: FTLX8511D3_XFP-SR
Marca: Lanview
Riferimento: JL563A, JL563B, JL563C
Marca: Lanview
Riferimento: MMS4X00-NM
Marca: Lanview
Riferimento: AA1419048-E6
Marca: Lanview
Riferimento: 720193-B21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Cisco
Riferimento: 10GB-SR-SFPP
Marca: Lanview
Riferimento: JD100A
Marca: Lanview
Riferimento: GLC-FE-100LX
Marca: Lanview
check_circle
check_circle