| Hot-swap | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Auto MDI/MDI-X | No |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Networking standards | IEEE 802.3z |
| SFP transceiver standard | LH/LX |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1355 nm |
| Power consumption (typical) | 1.5 W |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: AT-QSFP28-LR4
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-BXU-I, SFP-10G-BXU-I-ST
Brand: Lanview
Reference: 453151-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: E1MG-100FX-LR-OM
Brand: Lanview
Reference: 10G-SFPP-LR
Brand: Lanview
Reference: SFP-GE-SX-MM850-A
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SFP-GE-Z-120KM
Brand: Lanview
Reference: MGB-L80
Brand: Lanview
Brand: D-Link
Brand: AMG
Reference: 02315205
Brand: Lanview
check_circle
check_circle