| Brand compatibility | Ruckus Wireless |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Ruckus E100G-QSFP28-LR4-10KM |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | QSFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0-70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Cabling technology | 100GBASE-LR4 |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Fiber optic connector | QSFP28 |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver standard | LR4 |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 3 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: MGBIC-BX10-D
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10G-LR, SFP-10G-LR
Marca: Lanview
Riferimento: 10GB-ER-SFPP
Marca: Lanview
Riferimento: X6568-R6
Marca: Lanview
Riferimento: XFP-10GLR-OC192SR, XFP-10GLR-OC192SR
Marca: Lanview
Riferimento: E1MG-BXD
Marca: Lanview
Marca: Allied Telesis
check_circle
check_circle