| Brand compatibility | Ruckus Wireless |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Ruckus E40G-QSFP-SR4 |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | QSFP+ |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0-70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Cabling technology | 40GBASE-SR4 |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Ethernet interface type | 40 Gigabit Ethernet |
| Fiber ethernet cabling technology | 40GBASE-SR4 |
| Maximum data transfer rate | 40000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Wavelength | 850 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 3 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: JD061A
Marca: Lanview
Marca: AMG
Riferimento: N800082L013A
Marca: Lanview
Riferimento: E40GQSFPSR
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10G-LR, SFP-10G-LR-S, SFP-10G-LR_, MA-SFP-10G-LR
Marca: Lanview
Marca: Ubiquiti
Marca: Ubiquiti
Riferimento: SFP-1G-SX
Marca: Lanview
Riferimento: 407-BBOO, 407-10934
Marca: Lanview
check_circle
check_circle