| Brand compatibility | Ruckus Wireless |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Ruckus E40G-QSFP-LR4 |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | QSFP+ |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0-70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Cabling technology | 40GBASE-LR4 |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Ethernet interface type | 40 Gigabit Ethernet |
| Fiber ethernet cabling technology | 40GBASE-LR4 |
| Maximum data transfer rate | 40000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 3 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: A7446AR
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 7G17A03537
Marca: Lanview
Riferimento: 407-BBXX
Marca: Lanview
Riferimento: AA1419013-E5
Marca: Lanview
Riferimento: WS-5486_, 30-0703-02
Marca: Lanview
Riferimento: MFB-FA20
Marca: Lanview
Marca: Planet
Riferimento: DS-SFP-FC8G-SW, 10-2418-01
Marca: Lanview
check_circle
check_circle