CoreParts MBXPOS-BA0071, Battery, Black, 1 pc(s)
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Denso |
| Compatibility | BHT500 |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1100 mAh |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery capacity | 4 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 1.4" (35.5 mm) |
| Depth | 0.28" (7.1 mm) |
| Height | 2.09" (53 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 3.39" (86 mm) |
| Package depth | 1.14" (29 mm) |
| Package height | 2.99" (76 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: DPU3445, DPU-3445
Brand: CoreParts
Reference: 02-980-8680, KDC-BAT100
Brand: CoreParts
Reference: 159904-0001, 163467-0001
Brand: CoreParts
CoreParts MBXPOS-BA0071, Battery, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle