| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | IBM/Lenovo |
| Certification | CE |
| Housing material | Plastic |
| Input voltage | 12-15 V |
| Output current | 4.5 A |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 20 V |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Notebook |
| Batteries included | No |
| Overload protection | Yes |
| Short circuit protection | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Connector(s) | 7.9*5.5p |
| AC adapter output current | 4.5 A |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Plug 1 dimensions | 7.9*5.5p mm |
| Power | 90 W |
| Power consumption (standby) | 0.21 W |
| Brand Name | CoreParts |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0A001-00700000
Brand: Asus
Reference: 0A36258-RFB, 709985-004, 854117-850, H6Y89AA, H6Y89AA#ABB, L2529
Brand: CoreParts
Reference: 761247-001, 761247-002
Brand: CoreParts
Reference: 45N0256, 5A10V03250
Brand: CoreParts
Reference: 45N0180
Brand: Lenovo
Reference: 450-18655, E5540, GA240PE1-00, L502X
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Brand: Asus
Reference: K000094400, K000094410, K000094420, K000094430, P000512620, P000
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle