| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | IBM/Lenovo |
| Certification | CE |
| Housing material | Plastic |
| Input voltage | 12-15 V |
| Output current | 4.5 A |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 20 V |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Notebook |
| Batteries included | No |
| Overload protection | Yes |
| Short circuit protection | Yes |
| Quantity per pack | 1 pz |
| Connector(s) | 7.9*5.5p |
| AC adapter output current | 4.5 A |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Plug 1 dimensions | 7.9*5.5p mm |
| Power | 90 W |
| Power consumption (standby) | 0.21 W |
| Brand Name | CoreParts |
| Warranty | 3 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: 239704-001, 384019-001, 402018-001, 417220-001, 585818-801, 5873
Marca: CoreParts
Riferimento: AP.06503.024
Marca: Acer
Riferimento: 01FR052, 01FR041, 5A10J75116, 5A10J75109, FRU5A10J46686
Marca: Lenovo
Riferimento: C201PA-FD0009
Marca: CoreParts
Riferimento: 0285K
Marca: CoreParts
check_circle
check_circle