| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Input voltage | 115 - 230 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 140 W |
| Output voltage | 28 V |
| Output current | 5 A |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | ThinkPad P16v Gen 3 (Intel) ThinkPad T1g Gen 8 |
| Product color | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80% |
| Certification | UL/CB/CE EMC/CE Doc/PSE/IRAM/NOM/DOE,ErP,CoC/Nrcan/FCC and ICES/Mexico MEPS/PSB/CCC/CECP/KC,MSIP/Korea MEPS/RCM/Australia safety/NZ Doc/BSMI/EAC/Serbia/Ukraine/SII/NRCS/SABS/SIRIM/ISC/SONCAP/KEBS/STZ/INSM/KUCAS/BIS/Morocco/SEC/TISI |
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Width | 4.72" (120 mm) |
| Depth | 2.46" (62.5 mm) |
| Height | 0.866" (22 mm) |
| Weight | 17.6 oz (500 g) |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Lenovo 4X21U28818, Laptop, Indoor, 115 - 230 V, 50/60 Hz, 140 W, 28 V
check_circle
check_circle