| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Mikrotik |
| Certification | CE, RoHS, EAC |
| Input current | 0.8 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output current | 1.2 A |
| Output power | 29 W |
| Output voltage | 24 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sustainability certificates | CE/RoHS |
| Compliance certificates | CE/RoHS |
| Brand Name | MikroTik |
| Warranty | 15 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: AMG
Reference: 01FR142, 01FR159, 5A10K78753
Brand: Lenovo
Brand: Teltonika Networks
Reference: 0A001-00446000, 0A001-00445500
Brand: Asus
Reference: 89T06AAABG
Brand: Poly
check_circle
check_circle