Lanview MO-C-B43121-3CL10, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, 9/125 µm, BX, 393700.8" (10000 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 µm |
| SFP transceiver standard | BX |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Cabling technology | 1000BASE-BX10-D |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.528" (13.4 mm) |
| Depth | 2.22" (56.5 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
Data sheet
Specific References
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: JD103A
Brand: Lanview
Reference: AA1419048-E6
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SFP-100-LC-SM40
Brand: Lanview
Reference: JD094A, JD094B
Brand: Lanview
Reference: TL-SM321B
Brand: Lanview
Lanview MO-C-B43121-3CL10, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, 9/125 µm, BX, 393700.8" (10000 m)
check_circle
check_circle