Lanview MO-MMA1L10-CR, Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, LC, LR4, 393700.8" (10000 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | LR4 |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Silver |
| Form factor | QSFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Mellanox |
| Compatible products | MMA1L10-CR |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Brand: Cambium Networks
Reference: PAN-SFP-PLUS-T, PAN-SFP-PLUS-T _BASE T
Brand: Lanview
Reference: W128915171
Brand: MikroTik
Reference: W128819771
Brand: Allied Telesis
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: D-Link
Brand: Lanview
Reference: E10GSFPSR
Brand: Lanview
Reference: MMA1B00-E100
Brand: Lanview
Lanview MO-MMA1L10-CR, Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, LC, LR4, 393700.8" (10000 m)
check_circle
check_circle