Lanview MO-AT-SPBD20LC-I/13, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 9/125,9/128 µm, BX-U
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125,9/128 µm |
| SFP transceiver standard | BX-U |
| Maximum transfer distance | 787401.6" (20000 m) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Fiber ethernet cabling technology | 100BASE |
| Duplex system | Half |
| Product color | Silver |
| Form factor | SFP |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Compatible products | AT-SPBD20LC-I/13 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Width | 0.472" (12 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: FTLF1318P3BTL
Brand: Lanview
Brand: D-Link
Reference: JH645A
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: 10G-SFPP-ZR
Brand: Lanview
Reference: SRX-XFP-10GE-ER
Brand: Lanview
Reference: SFP-GE40KT15R13, EX-SFP-GE40KT15R13
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-SPBD20LC-I/13, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 9/125,9/128 µm, BX-U
check_circle
check_circle