| Brand compatibility | Juniper |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Juniper SFP-GE10KT15R13 |
| Easy to install | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Cabling technology | 1000BASE-BX10-D |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Half |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 20000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Rx wavelength (min) | 1310 nm |
| SFP transceiver standard | EX |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Tx wavelength (min) | 1550 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 10GB-ER-SFPP
Brand: Lanview
Reference: W124763939
Brand: Lanview
Reference: MGB-LA43-10
Brand: Lanview
Reference: 46C3449
Brand: Lenovo
Brand: AMG
Reference: 407-BCDH
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: JD107A
Brand: Lanview
Reference: QFX-SFP-DAC-7M
Brand: Lanview
check_circle
check_circle