Lanview MO-JL310A, Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, MTP/MPO, 393700.8" (10000 m), 100 Gigabit Ethernet
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Fiber optic connector | MTP/MPO |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Duplex system | Full |
| Product color | Silver |
| Form factor | QSFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | JL310A |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 6.26" (159 mm) |
| Package depth | 2.6" (66 mm) |
| Package height | 0.984" (25 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: W128338337
Brand: Allied Telesis
Reference: WS-5486_, 30-0703-02
Brand: Lanview
Reference: SFP-GE10KT13R14
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-BX20D
Brand: Lanview
Reference: JD119B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SFP-10G-BX10D
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-1GE-T, SFP-1GE-FE-E-T, JX-SFP-1GE-T, SFP-1GE-T
Brand: Lanview
Reference: 10GB-BX10-D
Brand: Lanview
Reference: JD497A
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-ER
Brand: Lanview
Lanview MO-JL310A, Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, MTP/MPO, 393700.8" (10000 m), 100 Gigabit Ethernet
check_circle
check_circle