Lanview MO-HW-QSFP28-100G-CU1M, 39.4" (1 m), QSFP28, QSFP28, Male/Male
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Connector gender | Male/Male |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Weight | 17.6 oz (500 g) |
| Package weight | 21.2 oz (600 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Brand: Lanview
Reference: SFP-OC12-LR2
Brand: Lanview
Reference: JD090A
Brand: Lanview
Reference: E10GSFPLR, FTLX1471D3BCV-I3
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-BX-U-10
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10BD20-12
Brand: Lanview
Reference: E1MG-BXU
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: JD089B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-HW-QSFP28-100G-CU1M, 39.4" (1 m), QSFP28, QSFP28, Male/Male
check_circle
check_circle