Lanview HPE 845398-B21 Compatible 25GBASE-SR SFP28 850nm 100m DOM Duplex LC MMF, Fiber optic, 25000 Mbit/s, LC, SR, 3937" (100 m), 850 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | SR |
| Maximum transfer distance | 3937" (100 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Ethernet interface type | 25 Gigabit Ethernet |
| Fiber ethernet cabling technology | 25GBASE |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Form factor | SFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | HPE |
| Compatible products | HPE 845398-B21 |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.551" (14 mm) |
| Depth | 1.77" (45 mm) |
| Height | 0.433" (11 mm) |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 5.29 oz (150 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: MS100200D
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: W128953961
Brand: Cisco
Reference: UF-MM-1G, UACC-OM-MM-1G-D-2
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 331-5311
Brand: Lanview
Reference: 99110844
Brand: Cisco
Reference: SFP-GIG-SX
Brand: Lanview
Reference: CWDM-SFP10G-1590
Brand: Lanview
Reference: 22R4902
Brand: Lanview
Reference: N4064F
Brand: Lanview
Lanview HPE 845398-B21 Compatible 25GBASE-SR SFP28 850nm 100m DOM Duplex LC MMF, Fiber optic, 25000 Mbit/s, LC, SR, 3937" (100 m), 850 nm
check_circle
check_circle