NETGEAR AXM765-20000S, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, 3149.6" (80 m), IEEE 802.3an, IEEE 802.3az, Gray
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum transfer distance | 3149.6" (80 m) |
| Networking standards | IEEE 802.3an, IEEE 802.3az |
| Product color | Gray |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85% |
| Width | 0.539" (13.7 mm) |
| Depth | 0.543" (13.8 mm) |
| Height | 2.71" (68.8 mm) |
| Weight | 0.5 oz (14.2 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
Data sheet
Specific References
Reference: 3CSFP92
Brand: Lanview
Reference: EXTREME NETWORKS AA1419069-E6
Brand: Lanview
Reference: SFP10G-T
Brand: Lanview
Reference: SFP-OC12-LR2
Brand: Lanview
Reference: SFP-1G-LSX
Brand: Lanview
Brand: Ubiquiti
Reference: AT-SP10T
Brand: Lanview
Reference: 845970-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: UF-SM-1G-S
Brand: Lanview
Reference: W129095514
Brand: Cisco
Reference: SFP-BX1310-10-D
Brand: Lanview
NETGEAR AXM765-20000S, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, 3149.6" (80 m), IEEE 802.3an, IEEE 802.3az, Gray
check_circle
check_circle