Lanview MO-JL309A, Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, QSFP28, SR4, 850 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | QSFP28 |
| SFP transceiver standard | SR4 |
| Wavelength | 850 nm |
| Duplex system | Full |
| Product color | Beige, Black |
| Form factor | QSFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Hewlett Packard Enterprise (HPE) |
| Compatible products | JL309A |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.551" (14 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.433" (11 mm) |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 7.05 oz (200 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Brand: Ubiquiti
Reference: UF-SM-1G-LH
Brand: Lanview
Reference: AT-SPBD20LC-I_14
Brand: Lanview
Reference: DEM-421XT
Brand: Lanview
Brand: AMG
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SRX-XFP-10GE-ER
Brand: Lanview
Reference: FG-TRAN-SFP_LR, FN-TRAN-SFP_LR
Brand: Lanview
Reference: 779799-B21
Brand: HP
Reference: J4858CJ4858-69201
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AT-SP10T
Brand: Lanview
Reference: J4858A, J4858C, J4858B, J4858-61201, J4858D
Brand: Lanview
Lanview MO-JL309A, Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, QSFP28, SR4, 850 nm
check_circle
check_circle