| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 22 |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Brand: HP
Brand: Samsung
Reference: A6996808, 0A6996808-RFB, 99104458
Brand: Dell
Brand: Kingston
Reference: W125834047
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 850882-001-RFB, 844119
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W127034647
Brand: HP
Brand: Kingston Technology
Reference: DR397, P337N, W701G, PC2950_4GB
Brand: CoreParts
Kingston Technology KTL-TS432/32G, 32 GB, 1 x 32 GB, DDR4, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle