| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Width | 5.25" (133.3 mm) |
| Depth | 1.21" (30.7 mm) |
| Height | 0.122" (3.1 mm) |
| Weight | 0.521 oz (14.8 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 805351-B21, 642620
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: HP
HP 8GB DDR4-3200 SODIMM, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle