| Buffered memory type | Load reduced |
| CAS latency | 13 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory ranking | 4 |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Module configuration | 1024M x 4 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 536890-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTL-TSD10K2_8G, 43R1773 _2PCS_, 45J6193 _2PCS_, OEM FRU 43R1710
Brand: CoreParts
Brand: Lenovo
Reference: 0SNPHTPJ7C_32G
Brand: Dell
Reference: 879507-B21, 812428
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0HMT31GR7CFR4C-PB-RFB
Brand: Dell
check_circle
check_circle