| CAS latency | 13 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory ranking | 4 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0HMA84GR7CJR4N-WM-RFB
Brand: Hynix
Reference: 647901-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 850882-001-RFB, 844119
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: HP
Reference: 735302-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: RP001231498
Brand: CoreParts
Reference: P00930-H21, 812406
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle