| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 9 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: A5764362, KTD-XPS730C_4G
Brand: CoreParts
Reference: W128299636
Brand: Samsung
Brand: HP
Reference: 794810
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KVR16LN11_8, KVR16N11_8, KVR16N11H_8, KVR16N11H_8BK
Brand: CoreParts
Reference: 715282-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99000486
Brand: HP
Reference: 397415-B21-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle