Kingston Technology KCP556SS6-8, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR5, 262-pin SO-DIMM
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 46 |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.1 V |
Data sheet
Specific References
Reference: 819412-001, 762739
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Kingston
Reference: 715275-001, 708643-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647899-B21, 590062
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 781271
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Kingston Technology KCP556SS6-8, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR5, 262-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle