| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 15 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 835499
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 691740-001
Brand: HP
Reference: KTD-PE316EK4_32G, KVR16E11K4_32
Brand: CoreParts
Reference: 0A9781930-RFB, 99108009, 1037930
Brand: Dell
Reference: 500662-B21501536-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: TS256MLQ64V8U
Brand: CoreParts
Reference: 647899-B21, 590062
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: J9P83AAJ9P83AT
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle