| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Compatible products | Alienware Aurora R16 Inspiron 3030 Small Desktop OptiPlex 7020 Small Form Factor Plus OptiPlex 7020 Tower Plus Optiplex XE4 Tower Precision Workstation 3660 Tower Precision Workstation 3660XE Tower Precision Workstation 3680 Tower Precision Workstation 3680XE Tower |
Data sheet
Specific References
Reference: W128283653
Brand: Kingston
Reference: 664696-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 819411-001, 805349-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 1VRGY1VRGY-RFB4X70P982014X70P982
Brand: CoreParts
Reference: KTH-PL426D8_16G, KTL-TS426D8_16G, MTA18ASF2G72PDZ-2G6J1, S26361-
Brand: CoreParts
Reference: 0HMAA4GR7CJR8N-XN-RFB
Brand: Dell
Reference: 0SNPHTPJ7C_32G
Brand: Dell
Reference: 715275-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Samsung
DELL SNP4N59RC/16G, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle