DELL SNPVNY72C/16G, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 4800 MHz, 262-pin SO-DIMM
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Memory ranking | 1 |
| Compatible products | Alienware M15 R7 Alienware M15 R7 AMD Alienware M16 (AMD) Alienware M17 R5 Alienware M18 (AMD) Alienware X17 R2 G5 15 (5520) G5 15 (5521) G5 15 (5525) G5 15 (5535) G7 16 (7620) G7 16 (7635) Inspiron 14 7000 (7420) Inspiron 16 7000 (7620) Inspiron 16 7000 (7630) Latitude 5431 Latitude 5440 Latitude 5531 Latitude 5540 Optiplex 7000 Micro OptiPlex 7010 Micro Plus (Launched in 2023) OptiPlex 7410 All-in-One 65W OptiPlex 7410 All-in-One Plus Precision 3470 Precision 3570 Precision 3571 Precision 3580 Precision 3581 Precision 5570 Precision 5770 Precision 7670 Precision 7770 Precision Workstation 3260 Compact Precision Workstation 3260XE Compact Precision Workstation 3460 Small Form Factor Precision Workstation 3460XE Small Form Factor Vostro 16 7000 (7620) XPS 15 (9520) XPS 17 (9720) |
Data sheet
Specific References
Reference: KTH-XW667LP_8G, 466440-B21, EM162AA _2PCS_, 397415-B21B, RP00122
Brand: CoreParts
Reference: MMH3823_8GB, KTH-PL316SK4_8G
Brand: CoreParts
Reference: KTM2759K2_8G, 41Y2767 _2PCS_, 41Y2768, FRU 40T7980, 0646A042
Brand: CoreParts
Reference: 500662-B21501536-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: RP001231722
Brand: CoreParts
Reference: 690802-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 462967-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128429661
Brand: Kingston
Reference: 689911-071
Brand: Hewlett Packard Enterprise
DELL SNPVNY72C/16G, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 4800 MHz, 262-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle