| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 19 |
| Component for | Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99112997
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTD-XPS730AS_2G, 45J5435B, KTH9600A_2G, KFJ5731_2G, S26361-F4402
Brand: CoreParts
Reference: RP001227407
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W127009501
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Crucial
Reference: 99106131
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTM-SX316LV_8G
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle