| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 13 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Module configuration | 512M x 4 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99103847
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647903-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 46C7538
Brand: CoreParts
Reference: 794810
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 684031-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 664690-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle