| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 15 |
| Component for | Server |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: A2Z50AA _4X8GB_, KTH-PL316EK4_32G
Brand: CoreParts
Reference: 99107008
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 671613-001
Brand: HP
Reference: 1R8CR
Brand: CoreParts
Reference: W126289371
Brand: Lenovo
Reference: 664691-001, 677034-001, 684035-001, 686141-035, 713979-B21, A2Z5
Brand: CoreParts
Reference: 708641-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KCS-UC426_16G, KTH-PL426_16G, KTL-TS426_16G, 840757-091-RFB
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle