| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Compatible products | - PowerEdge R620, R720 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Product colour | Black/Green |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0SNP75X1VC_32G-RFB, 99112024
Brand: DELL
Reference: 0SNPKRVFXC_8G
Brand: DELL
Reference: 501534-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Crucial
Reference: 500202-061
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 286J1AA#AC3, KCP432SD8_16, KF432S20IB_16, L68533-003
Brand: CoreParts
Reference: KCS-UC426_32G, KSM26RD4_32MEI, KTD-PE426_32G, KTH-PL426_32G, KTL
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle