| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Compatible products | ThinkStation P340 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Brand Name | Lenovo |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99105824
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 370-AEVP, 370-AEVP-RFB, HMAA8GR7AJR4N-XM, M393A8G40CB4-CWE, P2MY
Brand: CoreParts
Reference: 0M393A2G40DB0-CPB2Q-RFB
Brand: Dell
Reference: 647647-071
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647895-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FRU5M30V06809
Brand: Lenovo
Reference: 850882-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 500202-061-RFB
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle