| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR3L |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory voltage | 1.35 V |
Data sheet
Specific References
Reference: 664690-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W125834397
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 713985-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 774174-001, 589991
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W129043626
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W126716493
Brand: Kingston
DELL PKCG9, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR3L, 1600 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle