| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Backlight | No |
Data sheet
Specific References
Reference: 585157-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTS-SF313S_2G
Brand: CoreParts
Reference: 500207-071 99001357 500666-B21-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNPHNDJ7C_16G-RFB, 99104119
Brand: Dell
Reference: VH638AA-RFB, VH638AA, 655410-150, KTH9600C_4G
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNPD65JJC_4G-RFB
Brand: Dell
DELL SNP9CXF2C/8G, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle