| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Compatible products | - PowerEdge C6525/- PowerEdge R6515/- PowerEdge R6525/- PowerEdge R7515/- PowerEdge R7525 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Chips organisation | 2Rx4 |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 822235
Brand: Lenovo
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MT18KSF1G72PDZ-1G6E1, RKR5J
Brand: CoreParts
Brand: Kingston Technology
Reference: 712384-081
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTH9600B_1G, 497156-C01, 576109-001, AT023AA, AT023AT, VE561AV
Brand: CoreParts
Brand: Crucial
Reference: KCP426ND8_16, KCP426NS8_16, AA101753, AA101753-RFB
Brand: CoreParts
Reference: KTD-XPS730CL_4G, HMT451U6BFR8A-PB
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 501533-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle