| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Compatible products | PowerEdge R360 PowerEdge T360 Precision Workstation 3660 Tower Precision Workstation 3660XE Tower |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Chips organization | 1Rx8 |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SNP0R45JC_32G, 0SNP0R45JC_32G-RFB
Brand: Dell
Brand: Corsair
Reference: KCP426SS8_8, 3TK88AT, L10598-855, 661-10240, KF426S15IB_8, CT8G4
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: P19041-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MMI9852_4GB, KTM-SX3138_4G, 44T1597, 44T1599, FRU 82Y6440
Brand: CoreParts
DELL AC027075, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 4800 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle