| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 7 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1066 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 4 |
| Memory type | PC3-8500 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Brand Name | IBM |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 805349-B21-RFB, 607775, 99103888
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KCP3L16NS8_4, D51264KL110S, KAC-VR316L_4G, KTD-XPS730CL_4G, KTL-
Brand: CoreParts
Reference: 0MTA18ASF2G72AZ-2G3B1-RFB
Brand: Dell
Reference: 647654-081
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99103954
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0AA579530-RFB, 834335
Brand: Dell
check_circle
check_circle