| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Compatible products | - PowerEdge C6525/- PowerEdge R6515/- PowerEdge R6525/- PowerEdge R7515/- PowerEdge R7525 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory layout (modules x size) | 4 x 8 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Chips organisation | 2Rx4 |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 726718-B21, 589989
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 664690-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Kingston
Reference: 672633-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 774175-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128169456
Brand: Lenovo
Reference: 698807-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 590029
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle