| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Product colour | Black/Green |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 6 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: A6994455, RYK18, KTD-PE316LV_8G
Brand: CoreParts
Reference: B4U36AA, 99108003
Brand: HP
Reference: 99108113
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647901-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 713981-B21-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: HP
Reference: 1038064
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle