CoreParts MMG3876-8GB, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Width | 5.51" (140 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: KTD-PE6950_8G, A2018596, A2018597, A2257191, A2257192, A2257193
Brand: CoreParts
Brand: ADATA
Reference: 835974
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 912457-001, 4X70M60571, Z9H59AT, GTWW1
Brand: CoreParts
Reference: 5M30Z71796, 5M31K03066, 79U71AA, AC774048, AL0M6AA, SNPW1KKYC_16
Brand: CoreParts
Reference: 0SNPY7N41C_8G
Brand: DELL
Reference: 792191
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTH-PL313LV_8G, 604502-B21, 605313-071, 606427-001, 647877-B21
Brand: CoreParts
CoreParts MMG3876-8GB, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle