CoreParts MMA1070/4GB, 4 GB, 2 x 2 GB, DDR2, 800 MHz, Green
| Internal memory | 4 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 2 GB |
| Internal memory type | DDR2 |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 800 MHz |
| Country of origin | China |
| Product color | Green |
| Width | 5.71" (145 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package width | 5.71" (145 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Package type | SO-DIMM |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: KCP552SS8-16, KVR52S42BS8-16
Brand: CoreParts
Reference: M471A1G43DB0-CPB, KCP421SS8_8
Brand: CoreParts
Reference: KTA-MB1600L_4G, KAS-N3CL_4G, CT51264BF160B, CT51264BF160BJ
Brand: CoreParts
Reference: 451400-001, 492571-001, GV576AA, KTH-ZD8000C6_2G, RP000137035, T
Brand: CoreParts
Reference: KTA-MB1600LK2_16G
Brand: CoreParts
Reference: VNY72
Brand: CoreParts
Reference: M97596-002
Brand: CoreParts
Reference: KF426S16IBK2_32
Brand: CoreParts
Reference: 13L77AA286H8AA286H8AAAC3
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: A9210946
Brand: CoreParts
Reference: KCP424SD8_16
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: CT2K16G4SFD8213
Brand: CoreParts
CoreParts MMA1070/4GB, 4 GB, 2 x 2 GB, DDR2, 800 MHz, Green
check_circle
check_circle