HP 416474-001, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR2, 667 MHz, 240-pin DIMM
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR2 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Fully buffered |
| Memory clock speed | 667 MHz |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 398707-051
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 794810
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 664690-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Crucial
Reference: 647651-081
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W126265553
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99111698
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTD-XPS730AS_2G
Brand: CoreParts
Reference: W128291511
Brand: Samsung
HP 416474-001, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR2, 667 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle