| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Compatible products | - Precision 3551 - Precision 5550 - Precision 7550 - Precision 7750 - Precision Workstation 3240 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Chips organization | 1Rx8 |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTH-XW667LP_8G, 466440-B21, EM162AA _2PCS_, 397415-B21B, RP00122
Brand: CoreParts
Reference: 835499
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNPP2MYXC_64G-RFB
Brand: DELL
Reference: 99106132
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W125834366
Brand: Hewlett Packard Enterprise
DELL AB489613, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle