| Component for | Server/workstation |
| HDD capacity | 500 GB |
| HDD size | 3.5 " |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Hot-swap | Yes |
| Interface | Serial ATA III |
| Type | HDD |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Compatible products | HPE Proliant Gen8/Gen9/Gen10 |
| Product colour | Black |
| Quantity | 1 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 480937-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ST1000NM0033
Brand: Seagate
Reference: 768788-003
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle