Techly IUSB32-HUB4A-3U2SLS, Wired, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, Gray, 5 Gbit/s, Metal, USB
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| Ethernet LAN | No |
| Product color | Gray |
| Card reader integrated | No |
| Data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Plug and Play | Yes |
| Housing material | Metal |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in fan | No |
| Power source type | USB |
| USB cable length | 3.94" (0.1 m) |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Width | 0.579" (14.7 mm) |
| Depth | 3.85" (97.7 mm) |
| Height | 0.291" (7.4 mm) |
| Weight | 1.52 oz (43 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Compliance certificates | CE, RoHS, WEEE |
Data sheet
Specific References
Reference: ST4300MINU3B, K39121EU, 133-72, USB3.0HUB4X, K39121EU, 333-88, G
Brand: MicroConnect
Brand: Biamp
Reference: W128867681
Brand: Lenovo
Brand: D-Link
Brand: MicroConnect
Reference: ACH122EUZ, DA-70253, USBHUB-RJ45-2IN1, UA0173A, UA0440
Brand: MicroConnect
Techly IUSB32-HUB4A-3U2SLS, Wired, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, Gray, 5 Gbit/s, Metal, USB
check_circle
check_circle