Microconnect MC-USB2.0HUB4P, USB 2.0, USB 2.0, 400 Mbit/s, Black, 0.705 oz (20 g), 6.18" (157 mm)
| Ports quantity | 4 |
| Host interface | USB 2.0 |
| Hub interfaces | USB 2.0 |
| DC-in jack | Yes |
| Data transfer rate | 400 Mbit/s |
| Product color | Black |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Package width | 6.18" (157 mm) |
| Package depth | 4.72" (120 mm) |
| Package height | 0.748" (19 mm) |
| Package weight | 0.847 oz (24 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
Data sheet
Specific References
Reference: 874927
Brand: Lindy
Reference: ST4300MINU3B, K39121EU, 133-72, 507578, MC-USB3.0HUBWETH, 43176
Brand: MicroConnect
Brand: Techly
Brand: D-Link
Brand: Biamp
Reference: W128867681
Brand: Lenovo
Microconnect MC-USB2.0HUB4P, USB 2.0, USB 2.0, 400 Mbit/s, Black, 0.705 oz (20 g), 6.18" (157 mm)
check_circle
check_circle