Microconnect USBHUB4-2IN1, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB Type-C, 5000 Mbit/s, Black, Aluminum, 11.8" (0.3 m)
| Ports quantity | 4 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Hub interfaces | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB Type-C |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product color | Black |
| Housing material | Aluminum |
| LED indicators | Yes |
| Cable length | 11.8" (0.3 m) |
| Plug and Play | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 6.81" (173 mm) |
| Package depth | 6.14" (156 mm) |
| Package height | 2.4" (61 mm) |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
| Warranty period | 25 year(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: MicroConnect
Reference: ACH122EUZ, DA-70253, USBHUB-RJ45-2IN1, UA0173A, UA0440
Brand: MicroConnect
Reference: ST4300MINU3B, K39121EU, 133-72, 507578, MC-USB3.0HUBWETH, 43176
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Microconnect USBHUB4-2IN1, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB Type-C, 5000 Mbit/s, Black, Aluminum, 11.8" (0.3 m)
check_circle
check_circle