Lanview MO-EX-40G-AOC-2M, 78.7" (2 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 0.472 x 78.7" (16 x 12 x 2000 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: INT-QSFP-40G-AOC-30M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP28-100G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: DL-SFP28-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: AT-DAC-QSFP2CU
Brand: Lanview
Reference: XDACBL3M
Brand: Lanview
Reference: DEM-CB1000QXS-4XS-10M
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A02AR26N
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: 10GB-F03-SFPP
Brand: Lanview
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-4M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: JNP-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-40G-AOC-2M, 78.7" (2 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle